Служба автомобільних доріг
у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Лабораторний контроль якості дорожньо-будівельних матеріалів і робіт

Лабораторний контроль якості дорожньо-будівельних матеріалів і робіт

У зв’язку з ситуацією, що склалася 23 червня на ділянці автодороги Т-15-08 Калинівка-Снігурівка км 32+000-км32+206, коли підрядна організація виконувала ремонтні роботи при  несприятливих погодних умовах, Службою автомобільних доріг у Миколаївській області ретельно досліджуються наслідки даної обставини. Також, Службою подано заявку до незалежної лабораторії ДП «Дорожній контроль якості» на проведення перевірки якості виконаних  робіт на зазначеній ділянці. За наданими висновками буде здійснено розрахунок з підрядною організацією за виконані роботи.

Варто зауважити, що в складі Служби автомобільних доріг у Миколаївській області функціонує лабораторія з контролю якості виробництва для постійного контролю за якістю дорожньо-будівельних матеріалів і робіт на всіх етапах виробничого процесу, в якій проводяться випробування асфальтобетону,  щебеню, бітуму, емульсії та інших матеріалів.

Кваліфіковані працівники забезпечені необхідним обладнанням та засобами вимірювальної техніки, що дозволяє контролювати якість матеріалів та виконаних робіт.

Одним з етапів контролю якості є випробування зразка асфальто-бетонної суміші, відібраного на АБЗ або на місці проведення ремонтних робіт. В лабораторних умовах зразок а/б суміші випробовують на визначення таких якісних показників, як вміст бітуму і зерновий склад, об'ємна маса, водонасичення, набухання, міцність а/б при 0ºС, 20ºС та 50ºС, й порівнюють з допустимими показниками згідно ДСТУ Б В.2.7-119:2011 "Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний". Лише після вищезазначених лабораторних випробувань надається висновок про відповідну якість матеріалів, на основі якого здійснюється оплата підряднику за виконану роботу.

Наголошуємо, забезпечення належної якості ремонтних робіт на дорогах загального користування  державного значення є одним з пріоритетних завдань Служби автомобільних доріг у Миколаївській області.

 

Прес-служба САД у Миколаївській області