УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Сьогодні керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак був обраний дійсним членом Транспортної академії наук, почесним академіком

Сьогодні керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак був обраний дійсним членом Транспортної академії наук, почесним академіком

Дмитриченко Микола Федорович, ректор Національного транспортного університету:

"Зважаючи на вагомий внесок у розвиток дорожньої галузі, керівника Державного агентства автомобільних доріг України Славоміра Новака, обрано дійсним членом Транспортної академії наук, почесним академіком".

Протягом періоду роботу Славоміра Новака на посаді керівника Укравтодору запроваджено фундаментальні зміни, які є основою подальшого розвитку галузі на роки вперед:

- Почав працювати Дорожній фонд
- Імплементовно реформу децентралізації
- Після схвалення відповідних законів затверджено перший середньостроковий план розвитку галузі 2018-2022. Імплементація програми за маршрутним принципом дозволить поєднати за 5 років усі обласні центри країни. Наразі оновлено програму розвитку, яка передбачатиме План ремонтів 2020-2024 рр.
- Прийнято закон про концесію із урахуванням європейського досвіду
- Отримано перший в історії України грант на будівництво доріг
- Пріоритетний проект GO Highway включено до європейської мережі TEN-T
- Переглянуто та прискорено реалізацію МФО проектів, що в результаті призвело до збільшення довіри міжнародних фінансових організацій до дорожньої галузі України. Інтенсифіковано переговори з європейськими фінансовими інституціями.
- Розпочато впровадження ІТС – інтелектуальних транспортних систем, що дозволить зберегти відремонтовані дороги
- Усі тендери переведено на електронний аукціон PROZORRO
- Запроваджено новий 4-рівневий контроль якості виконаних робіт. Крім щоденних перевірок на майданчиках під час ремонтів, проходять дві масштабні перевірки на рік – на початку і на завершення будівельного сезону. Ліквідація недоліків здійснюється винятково за рахунок підрядників
- Введено європейський стандарт гарантій на будівництво та ремонт доріг. Від 2018 року усі контракти на дорогах державного значення укладаються з підрядником на умовах 5-річної гарантії на середні поточні ремонти та 10-річної гарантії – на капітальні.
- Розпочато контрактування на 2-3 будівельні сезони
- Створено умови для розвитку ринку експлуатаційного утримання доріг для підрядних компаній

За три роки відремонтовано 6800 км доріг державного та місцевого значення із залученням нових технологій, упровадженням нової якості ремонтів, започаткуванням нового рівня безпеки.