Служба автомобільних доріг
у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Тиждень безпеки дорожнього руху на автодорогах Миколаївщини

Тиждень безпеки дорожнього руху на автодорогах Миколаївщини

 У рамках десятиліття дій з Безпеки дорожнього руху 2011 – 2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН №64/255 від 10.05.2010р., з метою забезпечення виконання даної програми, Міністерство охорони здоров’я України за підтримки Міністерства інфраструктури виступило ініціатором проведення в Україні щорічного Тижня  безпеки дорожнього руху з 13 до 19 листопада 2017 року.

Головною метою Тижня безпеки дорожнього руху є зміцнення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху, активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень, перевірка готовності рухомого складу до зимового періоду експлуатації та проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод.

У цей період інспектори Служби автомобільних доріг у Миколаївській області перевірятимуть місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та ділянки доріг в межах навчальних закладів, шкіл, дитячих садків на їх відповідність схемам організації дорожнього руху, при виявленні порушень – оперативно їх ліквідовуватимуть.

 

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області звертається до до учасників дорожнього руху з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт, не перевищувати дозволені швидкісні режими, звертати увагу на попереджувальні знаки та дбати про власну безпеку та безпеку людей, які працюють на дорозі.

 

Для довідки:

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. За останні шість років (2011-2016 рр.) в Україні зареєстровано близько 170,8 тис. ДТП з постраждалими, у яких загинуло 26,7 тис. та травмовано 210,4 тис. осіб. Особливо тривожним є те, що понад 42,6% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти.

За результатами аналізу наявних даних та аналітичного звіту Світового банку в Україні більшість ДТП с тяжкими наслідками виникає через: перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39% випадків; необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38% випадків; порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30% всіх ДТП із смертельними наслідками; керування транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння.