УКРАВТОДОР

Державне агентство автомобільних доріг України

» Прес-центр » Новини » Укравтодор проводить капітальний ремонт дороги Н-14 в межах Миколаївської області – в цементобетоні

Укравтодор проводить капітальний ремонт дороги Н-14 в межах Миколаївської області – в цементобетоні

Дорога Н-14 Олександрівка – Кропивницький – Миколаїв ще кілька років тому була однією з найбільш проблемних в країні.

У Миколаївській області роботи з капітального ремонту з влаштуванням цементобетонного покриття почалися з найбільш зруйнованої ділянки від кордону з Кіровоградською областю у бік Миколаєва.

Капітальний ремонт проходить на трьох ділянках дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв на найбільш проблемній частині дороги (з 162 км по 175 км траси) - між населеними пунктами с. Возсіятське, с. Водяно-Лорине та с. Семенівка.

Наразі завершуються роботи з влаштування основи під верхній шар цементобетону, зокрема, влаштування дренуючого шару основи по всій ширині із щебенево-піщаної суміші ЩПС-40, укріпленої цементом марки ММ-60, поширення дорожнього одягу; влаштування конструктивних шарів з цементобетонного дорожнього покриття з попереднім посиленням основи.

З 15 серпня почнеться влаштування верхнього шару з цементобетонного покриття.

У подальшому будуть проведені роботи з облаштування дороги - примикання до автомобільних доріг, облаштування зупинок маршрутного транспорту, тротуарів.

Для забезпечення безпеки руху проектом передбачено встановлення необхідних дорожніх знаків, однобічного металевого бар’єрного огородження із стримувальною здатністю 280 кДж, перильного огородження, напрямних стовпчиків, нанесення дорожньої розмітки;влаштування автономного освітлення сонячною системою автобусних зупинок та пішохідних переходів.

Контроль якості ремонтних робіт та матеріалів здійснюється постійно інспекторами САД у Миколаївській області разом з працівниками лабораторії з контролю якості виробництва.

Для здійснення ремонтних робіт ділянки дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв (175км – 235 км) необхідно 1, 6 млрд грн.

За умови додаткового фінансування обсяги виконання робіт на дорозі Н-14 цього року можуть бути збільшені.

До кінця року в межах Кіровоградської області дорогу Н-14 планується завершити повністю.